EKO Nasiona Rzeżuchy na Kiełki i Mikrolistki 30g

EKO Nasiona Rzeżuchy na Kiełki i Mikrolistki 30g

4,59 

Na stanie

Certyfikat Eko/Bio

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Zamów w ciągu
, a paczkę wyślemy jeszcze dzisiaj.

Opis Produktu

EKO Nasiona Rzeżuchy na Kiełki i Mikrolistki od WegAna

Ekologiczne nasiona Rzeżuchy do domowej uprawy na kiełki lub mikrolistki. Sam zdecyduj co wolisz. Łatwa uprawa we własnej kuchni.

Rzeżucha to bardzo popularne kiełki i/lub mikrolistki. Zwłaszcza w okresie Wielkanocnym. Jest lekko pikantna i ma charakterystyczny silny zapach. Zawiera sporo witamin, zwłaszcza A, C, K i PP oraz ogromne bogactwo soli mineralnych, a także pierwiastków: żelaza i magnezu. Pod względem zawartości wapnia rzeżucha jest drugą rośliną po orzechach laskowych! Jest również bogatym źródłem jodu usprawniającego pracę tarczycy, oraz chromu obniżającego poziom cukru i wspomagającego działanie trzustki.

Domowy sposób uprawy Nasion EKO na Kiełki:

Wypłukane nasiona należy wsypać do czystego słoika. Następnie należy zalać je wodą, nakryć słoik gazą i ustawić w ciepłym, nienasłonecznionym miejscu. Kiełkujące nasiona należy przepłukiwać wodą dwa razy dziennie. Po około 3-5 dniach kiełki powinny być gotowe do spożycia. Do produkcji kiełków polecane są także kiełkownice.

Domowy sposób uprawy Nasion EKO na Mikrolistki:

Najprostszy domowy sposób uprawy to wysianie nasion na ligninę, którą umieszcza się na talerzu, tacy czy odwróconej doniczce itp. Lignina musi być stale wilgotna, ale nie może pływać w wodzie. Po wysianiu nasion całość można przykryć na dwa dni. Kiedy zauważymy, że nasiona kiełkują, należy zdjąć przykrycie. Po ok. 10 dniach, gdy roślinki będą miały 5-7 cm, można zacząć zbiór. Mikrolistki ścina się nożyczkami tuż nad ligniną.

Rzeżucha powinna gościć na naszym stole (nie tylko w formie dekoracji!) przez cały rok, a już z pewnością zimą i na przedwiośniu, kiedy trudniej o pełnowartościowe warzywa. Kiełki i Mikrolistki Rzeżuchy dodawać można do twarożku, zup, sałatek i surówek. Albo też po prostu posypać nimi kanapki z ulubioną pastą.

Składniki

ekologiczne nasiona rzeżuchy na kiełki i mikrolistki. Do uprawy domowej.