Na Niepokój i Stres Ocet Harmonia Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

Na Niepokój i Stres Ocet Harmonia Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

85,01 

Na stanie

Bez dodatku cukru
Produkt naturalny
Produkt polski
produkt rzemieślniczy

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Opis Produktu

Dlaczego octy EkoAnka są tak wyjątkowe?

  • mają prozdrowotne lub nawet lecznicze właściwości, ponieważ wytwarzane są z mieszanek ziół o udokumentowanych badaniami naukowymi własnościach. Dodatkowo są fermentowane na naturalnym miodzie pszczelim wielokwiatowym a nie na cukrze
  • są żywe: niepasteryzowane, niekonserwowane i niefiltrowane, zatem zachowują wszystkie swoje składniki
  • są cennymi probiotykami i wzbogacają mikrobiotę jelitową. Nie są zaszczepiane jednym szczepem bakterii startowych, a poddawane są tzw. dzikiej fermentacji dzięki obecnym w otoczeniu dzikim drożdżom i bakteriom
  • octy produkuje się tradycyjną, powolną metodą zwaną „orleańską
  • zioła, z których warzone są octy zebrane zostały z dzikich, czystych, ekologicznych obszarów Żuław i Powiśla
  • stosuje się bardzo silne koncentracje ziół: łyżeczka octu odpowiada szklance naparu ziołowego
  • octy wzbogacone są w naturalny krzem i inne niezbędne mikroelementy poprzez warzenie ich wraz ze skałami krzemianowymi
  • cały proces opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Producenci mają wykształcenie dietetyczne, chemiczne, biotechnologiczne, mikrobiologiczne, a także uprawnienia zielarza fitoterapeuty.

 

Ocet „Harmonia” – na stres

Opis i stosowanie: ocet polecany na uspokojenie w sytuacjach stresowych i ogólne wyciszenie intensywnym trybie życia. Ocet ten powinien być stosowany w ilości (optymalnej i jednocześnie maksymalnej) 30 ml dziennie  (3 łyżki stołowe) po 1 łyżce rozcieńczonej wodą lub sokiem, przed posiłkiem.

Przeciwwskazania: ocet „Harmonia” zawiera skuteczne zioła, mogące wchodzić w interakcje z lekami, jednak skład mieszanki oraz maksymalne dobowe spożycie zapewnia bezpieczeństwo podczas równoczesnego stosowania z  lekami. Ocet nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i dzieci do lat 12.

Skład: mieszanka zawiera osobno przefermentowane na miodzie i  następnie zmieszane w odpowiednich proporcjach octy z ziół, które wielokierunkowo działają na likwidację przyczyn i łagodzenie objawów depresji:

Kokorycz rozluźnia mięśnie, zmniejsza napięcie, uspokaja. Jest pomocna podczas kuracji odwykowych/mających na celu rzucenie nałogu, np. po odstawieniu alkoholu, tytoniu, narkotyków, ponieważ zmniejsza chęć sięgnięcia po używkę, uspokaja podczas stanu podniecenia ruchowego i psychicznego. Poprawia koncentrację i pamięć, pozwala lepiej się skupić. Poza właściwościami uspokajającymi kokorycz działa przeciwbólowo.

Mierznica czarna  – ma działanie uspokajające, przeciwnerwicowe, rozkurczowe na mięśnie gładkie,  antyseptyczne, przeciwzapalne. Działa antyoksydacyjnie. Skuteczna także w przypadku choroby niedokrwiennej serca i mózgu, miażdżycy, niewydolności wątroby.

Jaskółcze ziele działa silnie uspokajająco, nasennie, obniża napięcie mięśni gładkich i prążkowanych, zmniejsza ich pobudliwość i hamuje skurcze (widoczne uczucie odprężenia), obniża napięcie mięśni naczyń krwionośnych, powoduje ich rozszerzenie, w tym także wieńcowych, obniża ciśnienie krwi, ułatwia oddychanie, działa przeciwbólowo, przeciwuczuleniowo, znieczulająco, lekko narkotycznie, poprawia samopoczucie.

Melisa Liście melisy lekarskiej stosowane są od wieków w medycynie ludowej. Melisa ma właściwości uspokajające, dzięki którym wypicie naparu z liści melisy przed snem przyspiesza zaśnięcie, działa też uspokajająco na żołądek i jelita, dlatego tak często polecana jest osobom z zespołem jelita drażliwego. Ponadto wykazuje dobre działanie uspokajające przy nerwicach wegetatywnych, stanach lękowych, stanach pobudzenia nerwowego, stresu i rozdrażnienia. Wypicie herbaty z melisy wspomoże koncentrację oraz poprawi pamięć. Oprócz tego melisa przyniesie ukojenie w bólu głowy, a nawet w bólach migrenowych.

Lawenda ma działanie uspokajające, nasenne, rozluźniające psychicznie, przeciwdrgawkowe. Stosowana na nerwice wegetatywne, stany lękowe, niepokój psychiczny, stany stresowe, bezsenność, zaburzenia trawienia, stan przedmiesiączkowy, stany nerwowe w okresie klimakterium i pokwitania

Dodatkowe informacje: składniki użytego do fermentacji miodu pszczelego oraz żywe bakterie probiotyczne wpływające bezpośrednio na mikrobiotę jelitową mają pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne a badania naukowe potwierdziły wpływ spożywania octu domowego na redukcję objawów depresji.

W składzie, w zależności od aktualnej dostępności ziół w przyrodzie w mieszance może być zastosowany zastępczo: chmiel, serdecznik, kwiat czarnego bzu.

Użyte zioła zawierają różne składniki czynne różniące się sposobem oddziaływania na organizm, dlatego ich łączne użycie daje efekt synergistyczny (wzmacniający) to znaczy że ich łączne użycie jest bardziej efektywne niż efekty stosowania sumy pojedynczych ziół.

Wszystkie użyte do wykonania mieszanki zioła są  własnoręcznie zbierane z czystych, dzikich terenów oraz przetwarzane ręcznie metodą fermentacji dzikiej, bez pasteryzacji ani żadnych dodatków, co sprawia, że produkt ma własności probiotyczne.

*  Podane własności ziół, mieszanek ziołowych, miodów i octów nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pytającego. Uzyskane informacje stanowią jedynie generalne, oparte na badaniach naukowych i wiarygodnych źródłach wskazania, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady. Oferowany produkt nie jest lekiem ani suplementem diety, jest on produktem spożywczym zaprojektowanym, skomponowanym i wyprodukowanym do standardowych zastosowań kulinarnych a własności ziół, mikroorganizmów fermentacyjnych, miodów i innych substancji naturalnie obecnych w produkcie stanowią jego uboczną a nie zamierzoną wartość dodaną.

Składniki

mieszanka zawiera osobno przefermentowane na miodzie i  następnie zmieszane w odpowiednich proporcjach octy z ziół, które wielokierunkowo działają na likwidację przyczyn i łagodzenie objawów depresji:
Kokorycz, Mierznica czarna, Jaskółcze ziele, Melisa, Lawenda