Kwiaty Jadalne Klitoria Ternateńska Kwiat 10g

Kwiaty Jadalne Klitoria Ternateńska Kwiat 10g

15,99 

Na stanie

Hand Made
Polski produkt
Produkt naturalny
produkt rzemieślniczy
Wegańskie
Wegetariańskie

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Opis Produktu

Kwiaty Jadalne Klitoria Ternateńska Kwiat 10g

Kwiaty Jadalne Klitoria Ternateńska Kwiat 10g od Love Nature to kolejna propozycja dla wielbicieli niezwykłych kwiatów jadalnych.

Klitoria Ternateńska (łac.: Clitoria ternatea) znana jest również m.in. jako azjatyckie gołębie skrzydła, niebieski groszek lub motyli groszek. Jest to gatunek rośliny należący do rodziny bobowatych (Fabaceae) endemiczny i rodzimy dla indonezyjskiej wyspy Ternate. Groszek motylkowy to inwazyjne pnącze o jaskrawych kolorach i bardzo charakterystycznym kształcie kwiatów. Kwiaty klitorii są zazwyczaj intensywnie niebieskie lub fioletowe. Roślina ta tworzy również jadalne strąki grochu. W rzeczywistości większość tej rośliny jest jadalna.

Piękne, przypominające skrzydła motyli, kwiaty po zakwitnięciu utrzymują się tylko przez 24 godziny. Ich zbiór wymaga dużej dbałości o szczegóły.

Warto wiedzieć, że:

Herbata z kwiatów Klitorii Ternateńskiej jest znana z magicznych właściwości: może zmieniać kolory!

A to za sprawą chemii! Konkretnie niestabilnych związków chemicznych z grupy polifenoli. To te same antocyjany, które wspomagają np. wzrost włosów. Są również odpowiedzialne za ciemnoniebieski owocach jagodowych, a także w pomidorach! Ten silny pigment sprawia, że kwiat groszku motylkowego jest doskonałym naturalnym barwnikiem spożywczym. Jest używany na całym świecie właśnie w tym celu.

W Tajlandii  na bazie naturalnych barwników tego kwiatu przyrządza się Nam Dok Anchan. To słodki niebieski napój, tradycyjnie podawany z limonką. A to dlatego, że podczas gdy sama herbata ma bogaty niebieski odcień, zwykła kropla soku z limonki może nadać całemu napojowi bajeczny różowy lub fioletowy kolor!

Ponieważ sok z limonki jest kwaśny, zmienia on poziom pH napoju i zmienia kolor barwnika. Działa to również w przypadku soku z cytryny, który również jest kwaśny.

 

Składniki

Klitoria Ternateńska kwiat 100%