Na Wysiłek i Aktywność Fizyczną Ocet Niezłe Ziółko z Ziół Fermentowany na Miodzie 250 ml

Na Wysiłek i Aktywność Fizyczną Ocet Niezłe Ziółko z Ziół Fermentowany na Miodzie 250 ml

85,01 

Na stanie

Bez dodatku cukru
Produkt naturalny
Produkt polski
produkt rzemieślniczy

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Opis Produktu

Dlaczego octy EkoAnka są tak wyjątkowe?

  • mają prozdrowotne lub nawet lecznicze właściwości, ponieważ wytwarzane są z mieszanek ziół o udokumentowanych badaniami naukowymi własnościach. Dodatkowo są fermentowane na naturalnym miodzie pszczelim wielokwiatowym a nie na cukrze
  • są żywe: niepasteryzowane, niekonserwowane i niefiltrowane, zatem zachowują wszystkie swoje składniki
  • są cennymi probiotykami i wzbogacają mikrobiotę jelitową. Nie są zaszczepiane jednym szczepem bakterii startowych, a poddawane są tzw. dzikiej fermentacji dzięki obecnym w otoczeniu dzikim drożdżom i bakteriom
  • octy produkuje się tradycyjną, powolną metodą zwaną „orleańską
  • zioła, z których warzone są octy zebrane zostały z dzikich, czystych, ekologicznych obszarów Żuław i Powiśla
  • stosuje się bardzo silne koncentracje ziół: łyżeczka octu odpowiada szklance naparu ziołowego
  • octy wzbogacone są w naturalny krzem i inne niezbędne mikroelementy poprzez warzenie ich wraz ze skałami krzemianowymi
  • cały proces opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Producenci mają wykształcenie dietetyczne, chemiczne, biotechnologiczne, mikrobiologiczne, a także uprawnienia zielarza fitoterapeuty.

 

Ocet „Niezłe ziółko ” – na aktywność fizyczną

Opis i stosowanie: ocet polecany w stanach zwiększonego wysiłku fizycznego – np. intensywne ćwiczenia fizyczne, wędrówki, turnieje. Ocet ten powinien być stosowany w ilości 20 – 30 ml dziennie (2-3 łyżki stołowe) rozpuszczone w szklance wody lub soku.

Przeciwwskazania: ocet „Niezłe ziółko” zawiera zioła silne i skuteczne. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących.

Skład: mieszanka zawiera osobno przefermentowane na miodzie i  następnie zmieszane w odpowiednich proporcjach octy z ziół:

Żeń szeń syberyjski – eleuterokok – Działanie adaptogenne żeń-szenia syberyjskiego polega głównie na stymulowaniu nieswoistej odpowiedzi immunologicznej organizmu na czynniki stresowe, co pozwala przystosować się organizmowi do nowych warunków środowiskowych. Jedno z badań klinicznych prowadzonych z udziałem ludzi potwierdziło większą odporność na czynniki stresowe – takie jak ekstremalna temperatura w pomieszczeniu czy stymulacja akustyczna. Okazało się, że podany ekstrakt z eleuterokoka zwiększał wytrzymałość, wydolność, sprawność fizyczną i koncentrację uczestników badania.  Znajduje zastosowanie w stanach osłabienia, przemęczenia, obniżonej wydolności fizycznej i psychicznej organizmu, gorszej koncentracji oraz w okresie rekonwalescencji. Żeń-szeń syberyjski poprawia zdolność adaptacji organizmu do nowych warunków stresowych.

Kurkuma   – zawarta w niej kurkumina jest silniejsza niż niektóre leki przeciwzapalne. Zapobiega nie tylko uszkodzeniom spowodowanym przewlekłym stanem zapalnym, ale oferuje sportowcom pomoc w odzyskaniu sprawności. Dodatkowo może prowadzić do przyśpieszenia gojenia zniszczonej tkanki. Kurkumina hamuje degradację komórek mięśni i poprawia metabolizm. Kurkumina zwiększa wydajność organizmu po intensywnym wysiłku.

Kurkumina znacznie zmniejsza przewlekły stan zapalny. W badaniach klinicznych okazało się, że ekstrakt z kurkumy redukuje stany zapalne i bóle stawów oraz poprawia ich ruchomość i funkcje. Przyczynia się również do zmniejszenia bólu towarzyszącego ćwiczeniom, poprawia kondycję stawów, ale także stymuluje wzrost mięśni, zapobiega pęknięciom oraz zmniejsza przewlekłe zmęczenie organizmu.

Rozmaryn Związki antyoksydacyjne, w które obfituje rozmaryn lekarski – dzięki zdolności wyłapywania wolnych rodników – zapobiegają uszkodzeniom kwasów nukleinowych, białek, lipidów i kwasów tłuszczowych. właściwości wzmacniające, powoduje podnoszenie sprawności fizycznej i umysłowej organizmu, w szczególności u rekonwalescentów i u osób starszych,

Liść laurowy wawrzyn szlachetny wyciągi z liści laurowych pobudzają krążenie krwi, wzmagają skurcze mięśnia sercowego, usprawniają krążenie w kończynach i mózgowiu. Działają ochronnie na miąższ wątroby, żółciopędnie, żółciotwórczo, rozkurczowo i stymulująco na centralny układ nerwowy. Wawrzyn wzmaga diurezę i wydzielanie potu, a wraz z nimi usuwanie szkodliwych i zbędnych metabolitów.

Tymianek naukowcy przeprowadzili badania na 20 szczurach, które podzielili na dwie grupy, jednej z grup podawano wodę pitną, drugiej z kolei ekstrakt z tymianku. Następnie badano wytrzymałość szczurów podczas treningu w kołowrotku. Kluczowym i najbardziej znaczącym odkryciem tego badania był wpływ ekstraktu z tymianku na wytrzymałość fizyczną. Grupa suplementowana była w stanie biec przez ponad 4 razy dłuższy czas (średnio 3066 sekund) niż grupa, której była podawana woda (średnio 653 sekund).

Dodatkowe informacje:  Miód będący substratem, wykazuje działanie adaptogenne, podwyższa sprawność fizyczną, działa na układ nerwowy, poprawiając sprawność umysłową, kojarzenie oraz łatwość uczenia się i zapamiętywania, a także wykazuje działanie immunostymulujące.

W składzie, w zależności od aktualnej dostępności ziół w przyrodzie w mieszance może być zastosowany zastępczo: imbir, ashwagandha, ogórecznik.

Substancje czynne rozpuszczalne tylko w stężonych roztworach alkoholowych są wydobywane z ziół przez uprzednią macerację w alkoholu a dopiero potem fermentację octową.

Użyte zioła zawierają różne składniki czynne różniące się sposobem oddziaływania na organizm, dlatego ich łączne użycie daje efekt synergistyczny (wzmacniający) to znaczy że ich łączne użycie jest bardziej efektywne niż efekty stosowania sumy pojedynczych ziół.

Wszystkie użyte do wykonania mieszanki zioła oprócz żeńszenia są przez nas własnoręcznie zbierane z czystych, dzikich terenów oraz przetwarzane ręcznie metodą fermentacji dzikiej, bez pasteryzacji ani żadnych dodatków, co sprawia, że produkt ma własności probiotyczne

*  Podane własności ziół, mieszanek ziołowych, miodów i octów nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pytającego. Uzyskane informacje stanowią jedynie generalne, oparte na badaniach naukowych i wiarygodnych źródłach wskazania, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady. Oferowany produkt nie jest lekiem ani suplementem diety, jest on produktem spożywczym zaprojektowanym, skomponowanym i wyprodukowanym do standardowych zastosowań kulinarnych a własności ziół, mikroorganizmów fermentacyjnych, miodów i innych substancji naturalnie obecnych w produkcie stanowią jego uboczną a nie zamierzoną wartość dodaną.

Składniki

mieszanka zawiera osobno przefermentowane na miodzie i  następnie zmieszane w odpowiednich proporcjach octy z ziół:
Żeń szeń syberyjski – eleuterokok, Kurkuma, Rozmaryn, Liść laurowy - wawrzyn szlachetny, Tymianek,