Na Nerki i Pęcherz Ocet Niagara Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

Na Nerki i Pęcherz Ocet Niagara Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

85,01 

Ostatnie sztuki. Kup teraz!

Bez dodatku cukru
Produkt naturalny
Produkt polski
produkt rzemieślniczy

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Opis Produktu

Dlaczego octy EkoAnka są tak wyjątkowe?

  • mają prozdrowotne lub nawet lecznicze właściwości, ponieważ wytwarzane są z mieszanek ziół o udokumentowanych badaniami naukowymi własnościach. Dodatkowo są fermentowane na naturalnym miodzie pszczelim wielokwiatowym a nie na cukrze
  • są żywe: niepasteryzowane, niekonserwowane i niefiltrowane, zatem zachowują wszystkie swoje składniki
  • są cennymi probiotykami i wzbogacają mikrobiotę jelitową. Nie są zaszczepiane jednym szczepem bakterii startowych, a poddawane są tzw. dzikiej fermentacji dzięki obecnym w otoczeniu dzikim drożdżom i bakteriom
  • octy produkuje się tradycyjną, powolną metodą zwaną „orleańską
  • zioła, z których warzone są octy zebrane zostały z dzikich, czystych, ekologicznych obszarów Żuław i Powiśla
  • stosuje się bardzo silne koncentracje ziół: łyżeczka octu odpowiada szklance naparu ziołowego
  • octy wzbogacone są w naturalny krzem i inne niezbędne mikroelementy poprzez warzenie ich wraz ze skałami krzemianowymi
  • cały proces opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Producenci mają wykształcenie dietetyczne, chemiczne, biotechnologiczne, mikrobiologiczne, a także uprawnienia zielarza fitoterapeuty.

 

Ocet „Niagara” – na nerki i pęcherz

Opis i stosowanie: ocet polecany na nawracające zapalenia pęcherza moczowego, nerek, cewki moczowej, kamica nerkowa, bakterie w moczu. Powinien być stosowany w ilości po 1 łyżce rozcieńczonej wodą lub sokiem, po posiłku (2-3 razy dziennie).

Przeciwwskazania: ocet „Niagara” zawiera skuteczne polskie zioła, nie wywołujące niepożądanych objawów ubocznych ani nie wchodzące w interakcje z lekami.

Skład: mieszanka zawiera osobno przefermentowane na miodzie i  następnie zmieszane w odpowiednich proporcjach octy z ziół, które mają działanie oczyszczające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i moczopędne:

Nawłoć

Dzięki zawartości saponin usuwa biofilmy obniżające skuteczność substancji odkażających. Zwiększa ilość wydalanego moczu, działa przeciwzapalnie, antydrobnoustrojowo, rozkurczowo, przeciwbólowo i hipotensyjnie ponadto odtruwająco, ułatwia wydalanie szkodliwych ksenobiotyków i metabolitów. Zwiększa wydalanie chlorku sodu, amoniaku i kwasu moczowego. Odkaża układ moczowy, działa przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo. Ma działanie osłaniające, powlekające, ochronne, przeciwkaszlowe, wykrztuśne, przeciwzapalne, antyseptyczne, rozkurczowe na miocyty gładkie, odkażające.

Zastosowanie: stany zapalne i infekcje układu moczowego i płciowego, kamica moczowa.

Jałowiec

Szyszkojagody jałowca dzięki zawartości olejków i flawonoidów działają moczopędnie i bakteriobójczo. Stosuje się je w stanach zapalnych dróg moczowych i nerek. Surowiec ma wyraźne własności moczopędne, związane z obecnością flawonoidów,a także olejku eterycznego i zawartego w nim terpinenolu, który zwiększa ilość wydalanego moczu i wraz z nim jonów sodu i chloru oraz kwasu moczowego. Bardzo jest ważne działanie bakteriobójcze jałowca na patogenne szczepy bakterii w drogach moczowych i przewodzie pokarmowym.

Skrzyp

Skrzyp zawiera poza krzemionką także flawonoidy, sole potasu, saponiny, kwasy organiczne, fitosterole, karotenoidy, garbniki, witaminę C, związki żywicowe.

Witamina C wraz z krzemionką utrzymuje prawidłowy stan błon śluzowych, także tych, wyściełających pęcherz moczowy. Krzemionka natomiast w połączeniu z potasem i flawonoidami działa moczopędnie – wypłukuje toksyny i szkodliwe drobnoustroje. Przeciwdziała także krystalizacji składników mineralnych w przewodach moczowych. Flawonoidy mają silne właściwości przeciwzapalne.

Pokrzywa

Zawiera dużą ilość witamin i minerałów, dlatego wspomaga prawidłowe działanie całego organizmu, wykazuje działanie moczopędne, co sprzyja oczyszczaniu organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii oraz działanie przeciw zapalne i odkażające

Mniszek lekarski

Wzmaga usuwanie szkodliwych lub zbędnych produktów przemiany materii. Zwiększa diurezę oraz usuwanie kwasu moczowego. Obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Działa przeciwcukrzycowo. Stosowany w leczeniu chorób układu moczowego: stany zapalne pęcherza moczowego i nerek, puchlina wodna, kamica moczowa.

Dodatkowe informacje: składniki czynne miodu użytego do fermentacji mają własności bakteriobójcze co wzmacnia działanie ziół i przyspiesza proces leczenia.

W składzie, w zależności od aktualnej dostępności ziół w przyrodzie w mieszance może być zastosowany zastępczo rozmaryn, goździki, szałwia, łopian.

Użyte zioła zawierają różne składniki czynne różniące się sposobem oddziaływania na organizm, dlatego ich łączne użycie daje efekt synergistyczny (wzmacniający) to znaczy że ich łączne użycie jest bardziej efektywne niż efekty stosowania sumy pojedynczych ziół.

Wszystkie użyte do wykonania mieszanki zioła są przez nas własnoręcznie uprawiane lub zbierane z czystych, dzikich terenów oraz przetwarzane ręcznie metodą fermentacji dzikiej, bez pasteryzacji ani żadnych dodatków, co sprawia, że produkt ma własności probiotyczne.

*  Podane własności ziół, mieszanek ziołowych, miodów i octów nie stanowią porady medycznej, ani opinii farmaceuty lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pytającego. Uzyskane informacje stanowią jedynie generalne, oparte na badaniach naukowych i wiarygodnych źródłach wskazania, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady. Oferowany produkt nie jest lekiem ani suplementem diety, jest on produktem spożywczym zaprojektowanym, skomponowanym i wyprodukowanym do standardowych zastosowań kulinarnych a własności ziół, mikroorganizmów fermentacyjnych, miodów i innych substancji naturalnie obecnych w produkcie stanowią jego uboczną a nie zamierzoną wartość dodaną.

Składniki

mieszanka zawiera osobno przefermentowane na miodzie i  następnie zmieszane w odpowiednich proporcjach octy z ziół, które mają działanie oczyszczające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i moczopędne:
Nawłoć, Jałowiec, Skrzyp, Pokrzywa, Mniszek lekarski,