Na Cholesterol i Nadciśnienie Ocet Serdeczny Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

Na Cholesterol i Nadciśnienie Ocet Serdeczny Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

85,01 

Brak w magazynie

Bez dodatku cukru
Polski produkt
Produkt naturalny
produkt rzemieślniczy

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Zamów w ciągu
, a paczkę wyślemy jeszcze dzisiaj.

Opis Produktu

Na Cholesterol i Nadciśnienie Ocet Serdeczny Ziołowy Fermentowany na Miodzie 250ml

ocet jest produktem spożywczym stosowanym od tysiącleci i bezpieczeństwo jego stosowania w zalecanych dawkach jest potwierdzone badaniami naukowymi. Ocet nie jest suplementem diety ani lekiem a opisane działania lecznicze są przypisane do poszczególnych składników i oparte na przytoczonych badaniach naukowych. Ocet rzemieślniczy należy do żywności funkcjonalnej. Jeżeli  chcesz traktować ten ocet w celach leczniczych skonsultuj się ze swoim Lekarzem.

Dlaczego octy EkoAnka są tak wyjątkowe?

  • mają prozdrowotne lub nawet lecznicze właściwości, ponieważ wytwarzane są z mieszanek ziół o udokumentowanych badaniami naukowymi własnościach. Dodatkowo są fermentowane na naturalnym miodzie pszczelim wielokwiatowym a nie na cukrze
  • są żywe: niepasteryzowane, niekonserwowane i niefiltrowane, zatem zachowują wszystkie swoje składniki
  • są cennymi probiotykami i wzbogacają mikrobiotę jelitową. Nie są zaszczepiane jednym szczepem bakterii startowych, a poddawane są tzw. dzikiej fermentacji dzięki obecnym w otoczeniu dzikim drożdżom i bakteriom
  • octy produkuje się tradycyjną, powolną metodą zwaną „orleańską
  • zioła, z których warzone są octy zebrane zostały z dzikich, czystych, ekologicznych obszarów Żuław i Powiśla
  • stosuje się bardzo silne koncentracje ziół: łyżeczka octu odpowiada szklance naparu ziołowego
  • octy wzbogacone są w naturalny krzem i inne niezbędne mikroelementy poprzez warzenie ich wraz ze skałami krzemianowymi
  • cały proces opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Producenci mają wykształcenie dietetyczne, chemiczne, biotechnologiczne, mikrobiologiczne, a także uprawnienia zielarza fitoterapeuty.

 

Opis i stosowanie Octu Serdecznego Ziołowego Fermentowanego na Miodzie 250ml

Ocet „Serdeczny” polecany na wparcie układu krążenia – przy nadciśnieniu, hipercholesterolemii, niewydolność serca (serce starcze). Mieszanka zawiera osobno przefermentowane na miodzie i  następnie zmieszane w odpowiednich proporcjach octy z ziół o rozpoznanym działaniu kardioprotekcyjnym.

Ocet ten powinien być stosowany w ilości 20 – 30 ml (2-3 łyżki stołowe) rozpuszczone w szklance soku lub wody. Najlepiej przed posiłkami.

Przeciwwskazania:

Ocet „Serdeczny” zawiera zioła silne i skuteczne. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, oraz u kobiet w ciąży i karmiących.

Zioła i Ich Właściwości:

Owoc głogu

Rozszerza naczynia wieńcowe, poprawia krążenie wieńcowe, działa antyarytmicznie, kardioprotekcyjnie (ochronnie na mięsień sercowy) i przeciwmiażdżycowo. Przedłużają refrakcję mięśni komór. Uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Obniżają ciśnienie tętnicze krwi (działanie hipotensyjne), poziom lipidów i cholesterolu we krwi. Wodne (odwar) i alkoholowe wyciągi z głogu mają właściwości antybakteryjne.

Kokoryczka

Przetwory z kokoryczki zażywane przez dłuższy czas obniżają poziom cukru i cholesterolu we krwi. Zwiększają również siłę i energię skurczu mięśnia sercowego oraz szybkość i głębokość rozkurczu. Przedłużają pauzę rozkurczową, zwalniając przy tym czynność serca. Pod wpływem kokoryczki komory serca lepiej wypełniają się krwią, energiczniej i silniej tłoczą krew do tętnic, ponieważ zwiększa się pojemność wyrzutowa komór. Krążenie krwi ulega znacznej poprawie, co jest szczególnie ważne w przypadku zmian zwyrodnieniowych naczyń w przebiegu cukrzycy. Zmniejsza się zastój w krążeniu żylnym. Działanie to uwyraźnia się po 3-4-tygodniowym regularnym zażywaniu i wysyceniu tkanek składnikami nasercowymi. Saponiny i flawonoidy kokoryczki wspomagają wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii, np. ciał ketonowych. Kokoryczka działa również wyraźnie przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, moczopędnie, uspokajająco i antyseptycznie. Obniża ciśnienie tętnicze krwi. Usuwa obrzęki zastoinowe kończyn dolnych.

Jemioła

Obniża ciśnienie krwi, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, podnosi odporność organizmu, działa uspokajająco.

Konwalia majowa

Zwiększa siłę skurczową mięśnia sercowego, działa uspokajająco, przeciw nerwicowo, moczopędnie i przeciwobrzękowo. Poprawia krążenie obwodowe. Stosuje się w leczeniu lekkich postaci niewydolności serca, zaburzeń czynności serca na tle nerwicowym, w osłabieniu mięśnia sercowego.

Serdecznik 

Ziele serdecznika działa łagodnie uspokajająco, obniża ciśnienie krwi, wpływa regulująco i modyfikująco na czynność układu przewodzącego serca. Ponadto łagodzi kołatania serca i arytmię oraz wzmacnia mięsień sercowy.

 

Dodatkowe informacje

Składniki użytego do fermentacji miodu pszczelego oraz ocet z żywymi kulturami bakterii posiadają naukowo udowodnione działanie wspomagające pracę mięśnia sercowego i układu krążenia oraz  obniżające ciśnienie krwi.

Jemioła bytuje na różnych gatunkach drzew; jej własności różnią się nieznacznie w zależności od „gospodarza”.  Zbieramy jedynie jemiołę bytującą na głogu, ze względu na podobne działanie fitoterapeutyczne jemioły i głogu (efekt wzmocnienia).

W składzie, w zależności od aktualnej dostępności ziół w przyrodzie w mieszance może być zastosowany zastępczo: mierznica czarna, aronia, liść morwy.

Substancje czynne rozpuszczalne tylko w stężonych roztworach alkoholowych są wydobywane z ziół przez uprzednią macerację w alkoholu a dopiero potem fermentację octową intraktu  łącznie z nastawem.

Użyte zioła zawierają różne składniki czynne różniące się sposobem oddziaływania na organizm, dlatego ich łączne użycie daje efekt synergiczny (wzmacniający). A to oznacza, że ich łączne użycie jest bardziej efektywne niż efekty stosowania wszystkich tych ziół osobno.

Wszystkie użyte do wykonania mieszanki zioła zostały przez twórców octów własnoręcznie zebrane z czystych, dzikich terenów Żuław i Powiśla. Wszystkie składniki przetwarza się ręcznie metodą fermentacji dzikiej. Bez pasteryzacji, ani żadnych dodatków, co sprawia, że produkt ma własności probiotyczne.

 

Uwagi ogólne:

Ocet jest produktem spożywczym stosowanym od tysiącleci, a bezpieczeństwo jego stosowania w zalecanych dawkach jest potwierdzone badaniami naukowymi. Żywy ocet nie jest suplementem diety ani lekiem a opisane działania lecznicze są przypisane do poszczególnych składników i oparte na przytoczonych badaniach naukowych. Ocet rzemieślniczy należy do żywności funkcjonalnej. Jeżeli chcesz traktować ten ocet w celach leczniczych skonsultuj się ze swoim Lekarzem.

Składniki

jemioła, owoc głogu, serdecznik, konwalia, kokoryczka, dzikie kultury bakterii