Przyprawa Czarnuszka 15g

Przyprawa Czarnuszka 15g

6,79 

Brak w magazynie

Produkt naturalny

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Opis Produktu

Czarnuszka to małe czarne ziarenka, nazywane niegdyś czarnym kminem, przypominają z wyglądu nasiona cebuli (Nigella sativa). Ma mnóstwo pozytywnych właściwości dla zdrowia, dlatego nie powinno ich zabraknąć w domowym zielniku. Czarnuszka choć ma ostry smak, nie dominuje w potrawach.

Czarnuszki nie da się przecenić. To zioło powszechnie stosowane na świecie. My sprowadzamy je dla Was z Indii, choć pierwotnie roślina stamtąd nie pochodzi. Stosowała ją podobno sama Kleopatra w celach upiększających. My polecamy stosować ją w prozdrowotnie. Czarnuszka łagodzi układ pokarmowy, poprawia trawienie przyczyniając się do wchłanialności składników odżywczych. Równoważy układ odpornościowy, działając przeciwzapalnie, grzybobójczo, przeciwbakteryjnie i żółciopędnie. Zaleca się ją także do regulacji cyklu menstruacyjnego.

W Polsce chętnie dodaje się ją do chleba i serów, jednak czarnuszka rewelacyjnie sprawdza się także w daniach gorących, takich jak kiczeri (przeczytaj więcej o kiczeri), w sosach, zupach i pieczeniach. Można dodawać ją do sałatek lub stosować jako posypkę na kanapki i do past.

NASZA RADA

Dodaj czarnuszkę do jajecznicy na etapie duszenia cebulki na maśle sklarowanym ghee. My już nie potrafimy jeść jajecznicy bez czarnuszki. Smakuje obłędnie!

Składniki

czarnuszka