Przyprawa Czarnuszka 15g

Przyprawa Czarnuszka 15g

6,79 

Na stanie

Produkt naturalny

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 199 zł.

Opis Produktu

Czarnuszka to małe czarne ziarenka, nazywane niegdyś czarnym kminem, przypominają z wyglądu nasiona cebuli (Nigella sativa). Ma mnóstwo pozytywnych właściwości dla zdrowia, dlatego nie powinno ich zabraknąć w domowym zielniku. Czarnuszka choć ma ostry smak, nie dominuje w potrawach.

Czarnuszki nie da się przecenić. To zioło powszechnie stosowane na świecie. My sprowadzamy je dla Was z Indii, choć pierwotnie roślina stamtąd nie pochodzi. Stosowała ją podobno sama Kleopatra w celach upiększających. My polecamy stosować ją w prozdrowotnie. Czarnuszka łagodzi układ pokarmowy, poprawia trawienie przyczyniając się do wchłanialności składników odżywczych. Równoważy układ odpornościowy, działając przeciwzapalnie, grzybobójczo, przeciwbakteryjnie i żółciopędnie. Zaleca się ją także do regulacji cyklu menstruacyjnego.

W Polsce chętnie dodaje się ją do chleba i serów, jednak czarnuszka rewelacyjnie sprawdza się także w daniach gorących, takich jak kiczeri (przeczytaj więcej o kiczeri), w sosach, zupach i pieczeniach. Można dodawać ją do sałatek lub stosować jako posypkę na kanapki i do past.

NASZA RADA

Dodaj czarnuszkę do jajecznicy na etapie duszenia cebulki na maśle sklarowanym ghee. My już nie potrafimy jeść jajecznicy bez czarnuszki. Smakuje obłędnie!

Składniki

czarnuszka