Przejdź do treści
Zdrowe i Naturalne Prezenty

Zdrowe i naturalne prezenty

Podaruj swoim bliskim zdrowie, poznaj nasze propozycje na naturalne prezenty na każdą okazję. 

Zawsze dbam o to, by prezenty, które robię były praktyczne. Mój mąż wie jak niecierpię „pierdółek” trzymanych w domu do zbierania kurzu i jako sentymentalne wspomnienie, które… z czasem jedynie irytuje.

Mam w domu tajne miejsce (zdradzam się, pisząc, że je mam, ale to tylko dla Was czytelnicy polenastole.pl ;)), w którym przechowuję kilka rzeczy i które nie będą przypadkowym prezentem, gdyż są na tyle uniwersalne, że warto je mieć. A wszystkie propozycje dostaniecie w sklepie Polenastole, w którym regularnie się zaopatruję.

Herbaty na patyku

Oczywiście, jest to pewna ekstrawagancja – ale kiedy jak nie w prezencie? Bardzo spodobał mi się ten pomysł, a w związku z tym, że herbatki ofiarowuję dość często (szczególnie, gdy tak chłodno za oknami), to te wydały mi się niebanalnym urozmaiceniem. Sami w domu je parzymy, bo są praktyczne i pięknie wyglądają w szklanym dzbanku.

Natjun

Skoro już jestem przy herbatach, nie mogę nie wspomnieć o marce Natjun. Rewelacyjne kompozycje i mieszanki (na wzmocnienie, pobudzająca), nie tylko herbat (zielone, czarne i czerwone) i ziół (głóg czy jaśmin), ale i dodatków. Konfitura z czarnego bzu lub z malin świetnie pasuje do czytania np. Dostojewskiego. A napar z czarnego bzu jest idealny na kaszel dla dzieci (czego nikomu nie życzę).

Chocolate BUSH i owoce w czekoladzie DOTI

Fanką czekolady nie jestem, ale… tę jem i to nie tylko oczami! Parzę kawę, odłamuję mały kawałek, układam na talerzyku, siadam na kanapie i mam swoje trzy minuty (piję espresso i zwykle nie mam więcej czasu) na delektowanie się wyjątkową czekoladową kosteczką z kawałkiem kwaskowej maliny lub truskawki.

Znacie zasadę mikroporcji? Gdy chcesz ‘dietetycznie’ zgrzeszyć (choć w przypadku gorzkiej czekolady z owocami o grzechu w sumie nie ma mowy) – weź maleńką porcję. Nałóż na talerzyk lub do miseczki, w zależności co to za przysmak, resztę schowaj do szafki. Usiądź i celebruj chwilę tego grzechu! Kubki smakowe szybko się adaptują, w związku z czym pierwszy 1-2 kęsy są najsmaczniejsze. Dlatego warto wzmocnić przyjemność nastrojową muzyką, ciepłym kocykiem lub inną przyjemnością – a zjeść mało.

Poza tym czekolady CHOCOLATE BUSH (od polskiego producenta) są tak piękne (ręcznie wyrabiane), że nadają się na prezent nie tylko dla samego siebie, ale i dla bliskich czy znajomych. Z kolei owoce w czekoladzie DOTI są idealne do porcjowania – może 4 jarzębinki, a może 6…?

Oleje z Manufaktury Łagowskiego

Dobre tłuszcze w diecie są niezwykle ważne. Zapewniają nam m.in. odporność, koncentrację, nawilżenie tkanek, dobre funkcjonowanie hormonalne. Te ‘złe’ niosą z kolei same negatywne konsekwencje. Od lat wracając z Grecji czy z Włoch przywożę na prezenty dobre oliwy. Ale nawet zostając w naszym regionie możemy pochwalić się wybitnymi olejami o różnych smakach. Warto eksperymentować i rozważyć różne połączenia. Szczególnie, gdy naturalny smak pomidorowy łatwiej znaleźć w oleju niż w samych owocach (czy warzywach – jak tam kto uważa ;)).

Kasia Błażejewska-Stuhr – Mama w wielkim mieście

Autorką wpisu jest dietetyk kliniczny i psychodietetyk