Przyprawa Czarny Pieprz 15g

Przyprawa Czarny Pieprz 15g

6,79 

Ostatnie sztuki. Kup teraz!

Produkt naturalny

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Opis Produktu

Piper nigrum, czyli pieprz czarny, to świetny środek zapobiegawczy – jesteś zdziwiony? Tak, pieprz, to nie tylko dodatek do zup i sałatek. Sprowadzamy go z południowo-wschodnich Indii, gdzie rośnie naturalnie i najprężniej. Pnącza pieprzu osiągają tam do 15 m długości. Ma ostry, wyrazisty smak. Najlepiej smakuje świeżo zmielony.

Czarny pieprz ogrzewa i pobudza. Silnie oddziałuje na układ pokarmowy, medycyna ajurwedyjska zaleca stosowanie czarnego pieprzu w leczeniu biegunki, zatrucia pokarmowego i niestrawności.

Działa też napotnie, czego pewnie każdy z nas choć raz w życiu doświadczył, kiedy za mocno przechyliła się pieprzniczka nad zupą… Pieprz czarny otwiera pory skóry, ułatwia zatem wydzielanie potu. Czyni go to pomocnym w początkowym etapie przeziębienia.

Ostrość czarnego pieprzu korzystnie wpływa także na płuca. Częste stosowanie pieprzu to profilaktyka przed infekcjami wirusowymi takimi jak przeziębienie.

Czarny pieprz świeżo zmiel na wierzch zupy, sosu, kanapki, sałatki. Dodaj go też do czarnej herbaty lub kawy kuloodpornej (przeczytaj więcej o kawie kuloodpornej).

NASZA RADA

Grubo zmielony świeżutki czarny pieprz chrzęszczący pod zębami – czy to nie brzmi cudownie? Kto raz spróbuje, ten nie wraca do pieprzu o konsystencji mąki. A przynajmniej nam nie smakuje, dlatego zawsze mamy ze sobą podróżny młynek do pieprzu.

Składniki

pieprz czarny