Herbata ""Oolong Milk"" 100g""

Herbata “”Oolong Milk”” 100g””

28,99 

Na stanie

Bez dodatku cukru
Bez glutenu
Bez laktozy
Wegańskie
Wegetariańskie

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 199 zł.

Opis produktu

Liście tej ręcznie zbieranej herbaty pochodzą z rejonu Anxi w chińskiej prowincji Fujian. Plantacje w tych rejonach należą do najsłynniejszych na świecie!

Zebrane liście tej turkusowej herbaty poddaje się częściowej fermentacji (półfermentacji) i pozostawia na słońcu do częściowego zwiędnięcia. Póąniej włożone do wiklinowych koszy potrząsa się. Proces ten – obcieranie brzegów liści – pomaga póąniejszej fermentacji. Proces fermentacji trwa do chwili, gdy listki herbaty nabiorą barwy czerwono-zielonej. Liście nie łamią się i zyskują jedyny w swoim rodzaju lekko kwiatowy, naturalny aromat oolonga.

Naturalny, mleczny aromat uzyskuje się z krzewów herbacianych rosnących w wyjątkowo specyficznych warunkach. Wyraąnie wyczuwalna, wielowarstwowa kwiatowo-mleczna nuta utrzymuje się nawet przy kilkukrotnym parzeniu herbaty!

Skład: herbata Oolong Milk

Waga netto: 100 g

Kraj pochodzenia herbaty: ChRL

Sposób zaparzania:

1 łyżeczkę herbaty na filiżankę lub 2 łyżeczki na szklankę, zalać wodą o temperaturze około 80-90 ‘C . Taką temperaturę uzyskasz odstawiając wodę po zagotowaniu na 4-5 minut. Parzyć przez 3-4 minuty.

EAN
5906395437108