Przyprawa Kardamon Mielony 10g

Przyprawa Kardamon Mielony 10g

9,60 

Ostatnie sztuki. Kup teraz!

Produkt naturalny

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 199 zł.

Opis Produktu

Kardamon (Elettaria cardamomum) rośnie przede wszystkim w południowych Indiach, bardziej ciepłych, wilgotnych i zalesionych, w naturalnych warunkach roślina osiąga do 5 metrów wysokości. W kuchniach całego świata kardamon jest dobrze znany ze względu na charakterystyczny słodki i ostry zarazem smak nasion.

Warto wspomnieć, że kardamon ma właściwości pobudzające. Uważa się go też za jeden z najlepszych i najbardziej bezpiecznych środków pobudzających trawienie. Kardamon poprawia nastrój, a medycyna ajurwedyjska dodaje, że rozjaśnia umysł. Działa też kojąco na układ trawienny, oddechowy, krążeniowy i nerwowy. Można go stosować w formie naparu lub jako dodatek do gorących napojów na przeziębienie, kaszel, chrypkę, ale też brak apetytu i niestrawność.

Kardamon w połączeniu z mlekiem neutralizuje jego właściwości śluzotwórcze. Dodajemy go też do kawy, co obniża jej kwasowość i czyni bardziej lekkostrawną.

Szeroko stosowany jest w kuchni indyjskiej i arabskiej, ale w Polsce też go dobrze znamy. Kardamon dodajemy do gorących napojów, złotego mleka, kawy kuloodpornej, a także do sosów i zup oraz deserów (świetnie sprawdza się jako posypka).

Kardamon stosujemy przy klarowaniu masła waniliowego i energii do kawy (poczytaj więcej o maśle ghee waniliowym i energii do kawy), dodaje delikatnej ostrości i przełamuje słodki posmak.

NASZA RADA

Kardamon neutralizuje kwasowość w kawie, dlatego go do niej dodajemy. Właściwie to kawa bez kardamonu już nam tak nie smakuje…

Składniki

kardamon mielony