Przyprawa Kardamon Mielony 10g

Przyprawa Kardamon Mielony 10g

9,60 

Brak w magazynie

Produkt naturalny

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Opis Produktu

Kardamon (Elettaria cardamomum) rośnie przede wszystkim w południowych Indiach, bardziej ciepłych, wilgotnych i zalesionych, w naturalnych warunkach roślina osiąga do 5 metrów wysokości. W kuchniach całego świata kardamon jest dobrze znany ze względu na charakterystyczny słodki i ostry zarazem smak nasion.

Warto wspomnieć, że kardamon ma właściwości pobudzające. Uważa się go też za jeden z najlepszych i najbardziej bezpiecznych środków pobudzających trawienie. Kardamon poprawia nastrój, a medycyna ajurwedyjska dodaje, że rozjaśnia umysł. Działa też kojąco na układ trawienny, oddechowy, krążeniowy i nerwowy. Można go stosować w formie naparu lub jako dodatek do gorących napojów na przeziębienie, kaszel, chrypkę, ale też brak apetytu i niestrawność.

Kardamon w połączeniu z mlekiem neutralizuje jego właściwości śluzotwórcze. Dodajemy go też do kawy, co obniża jej kwasowość i czyni bardziej lekkostrawną.

Szeroko stosowany jest w kuchni indyjskiej i arabskiej, ale w Polsce też go dobrze znamy. Kardamon dodajemy do gorących napojów, złotego mleka, kawy kuloodpornej, a także do sosów i zup oraz deserów (świetnie sprawdza się jako posypka).

Kardamon stosujemy przy klarowaniu masła waniliowego i energii do kawy (poczytaj więcej o maśle ghee waniliowym i energii do kawy), dodaje delikatnej ostrości i przełamuje słodki posmak.

NASZA RADA

Kardamon neutralizuje kwasowość w kawie, dlatego go do niej dodajemy. Właściwie to kawa bez kardamonu już nam tak nie smakuje…

Składniki

kardamon mielony