Cynamon Cejloński Mielony BIO 50g

Cynamon Cejloński Mielony BIO 50g

12,50 

Brak w magazynie

Certyfikat Eko/Bio
Wegańskie
Wegetariańskie

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł.

Opis Produktu

Cynamon Cejloński Mielony BIO

Cynamon Cejloński pochodzi z kory drzew cynamonowych, które są małymi, wiecznie zielonymi drzewami występującymi na Sri Lance i w większości krajów Azji Południowo-Wschodniej. Kora jest suszona i może być mielona lub używana w formie laski, aby dodać słodyczy i ciepła do szerokiej gamy potraw. Cynamon jest ważną przyprawą do curry, napojów, wypieków i słodyczy. Oferuje również imponujące korzyści zdrowotne.

W rzeczywistości istnieją dwa rodzaje powszechnie dostępnego cynamonu. Cynamon cejloński, znany również jako Cinnamomum Verum, oraz Cynamon Cassia, czyli Cinnamomum Cassia. Oba rodzaje są sprzedawane jako „cynamon”, ale ten cejloński jest uważany za delikatniejszy i mniej ostry niż Cinnamomum Cassia.

Korzyści zdrowotne

Witaminy, minerały i przeciwutleniacze zawarte w cynamonie cejlońskim zapewniają znaczące korzyści zdrowotne. Pomagają one organizmowi radzić sobie z wolnymi rodnikami i obniżają ryzyko chorób, takich jak rak, choroby serca i cukrzyca. Na przykład, cynamon jest pełen beta-karotenu, który jest jednym z powodów jego bogatego brązowego koloru. Pigmenty z rodziny karotenów działają jak ważne prowitaminy, ponieważ mogą być przekształcane w witaminę A. Witamina ta jest ważnym elementem utrzymania zdrowych oczu.

Inne korzyści zdrowotne cynamonu cejlońskiego obejmują m.in.: właściwości przeciwzapalne, obniżanie poziomu cholesterolu czy wspomaganie naturalnej reakcji organizmu na insulinę.

Jest on również obfitym źródłem manganu. Minerał ten pomaga organizmowi zarządzać enzymami wytwarzającymi hormony i pomaga w naprawie kości.

Na co należy uważać

Wszystkie rodzaje cynamonu zawierają związek znany jako kumaryna. Potwierdzono jego szkodliwość w dużych ilościach. Cynamon cejloński zawiera znacznie mniej kumaryny niż cynamon Cassia. Jeśli obawiasz się kumaryny, cynamon cejloński jest bezpieczniejszą opcją.

Zalecane warunki przechowywania:

Przechowywać w szczelnym opakowaniu w suchym miejscu.

Składniki

cynamon cejloński mielony* 100 %*
*certyfikowany składnik ekologiczny