Przyprawa Goździki 10g

Przyprawa Goździki 10g

6,79 

Na stanie

Produkt naturalny

Dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 199 zł.

Opis Produktu

Goździki kojarzą się najczęściej z rozgrzewającymi napojami, jednak potrafią sporo więcej zdziałać w naszym organizmie i potrawach. Te suszone pączki kwiatów (Caryophyllus aromaticus) mają ostry, rozgrzewający smak i aromat. Pochodzą ze słonecznych Indii.

Goździki są łagodnymi afrodyzjakami ze względu na intensywne olejki eteryczne. Działają też przeciwbólowo – zatem przy okazji bólu zęba czy dziąseł możesz zastosować olejek eteryczny z goździka lub rzuć goździki jak gumę. Takie rzucie goździków nie tylko zniweluje ból, ale także odkazi jamę ustną i odświeży oddech – tak, goździki zamiast gumy do żucia dobrze się sprawdzają.

Rozgrzewające działanie goździków jest równie ważne. W medycynie ajurwedyjskiej goździki stosowane są w leczeniu osocza, mięśni, szpiku kostnego i nerwów. Goździki można zaparzyć lub rzuć przy przeziębieniu, kaszlu, niestrawności, bólu zębów, wymiotach, czkawce, zapaleniu gardła i niskim ciśnieniu.

Goździki stosujemy w kawie kuloodpornej (przeczytaj więcej o kawie kuloodpornej), rozgrzewających naparach i herbatach, ale też w sosach i zupach (choć wówczas lepiej je zmielić, bo rozgryzienie w zupie jarzynowej goździka może nieco rozdrażnić). Warto je mieć zawsze przy sobie zamiast gumy do żucia.

NASZA RADA

Jeśli masz nieświeży oddech, żuj goździki – zniwelują przykry zapach w jamie ustnej, a przy okazji ją odkażą.

Składniki

goździki