Mydło w kostce z rokitnikiem – Rokitnik
Najbliższa wysyłka już za:

Mydło w kostce z rokitnikiem – Rokitnik

Kosmetyki Naturalne
Dodaj opinię
Producent:

12,99 

Brak w magazynie

Opis:

Mydło z rokitnikiem nazywamy “pomarańczową serotoniną”. Serotonina jest hormonem szczęścia. Nasza rokitnikowa kostka bezsprzecznie daje poczucie zadowolenia i satysfakcji. Dlaczego? Rokitnik jest rośliną oliwkowatą z naszej strefy klimatycznej – to dla nas bardzo ważne.  Pomarańczowy ekstrakt, którego używamy w naszym mydle, sprowadzamy bezpośrednio z Syberii. Rokitnik zachwycił nas przede wszystkim bogactwem witaminy C, która nie ulega rozpadowi nawet podczas jego przetwarzania. Wchodzące w jego skład m.in. silne antyoksydanty (w tym wspomniana witamina C) , aminokwasy, kwasy tłuszczowe – w tym omega-3 i omega-6, beta-karoten (prowitaminę A ) zapewniają skórze witaminową bombę odżywczą.

Jest silnym stymulatorem procesu regeneracji naskórka. Poprawia koloryt skóry (dzięki beta-karotenowi), rozjaśnia przebarwienia. Ważna sprawa dla Dziewczyn borykających się z widocznymi bliznami i posłonecznymi nierównościami pigmentacyjnymi. Taka cera jest wymagająca i nie interesują jej łatwe rozwiązania. Wie, że potrzebuje naprawdę bogatej mieszanki – dlatego rokitnik doskonale ją nawilży i zapewni naturalny filtr przeciwłoneczny.

Jak działa na co dzień taka zwykła/niezwykła kostka wypełniona rokitnikiem? W połączeniu z delikatnym masażem (np. rękawicą kessa) pomaga skórze nabrać sprężystości i silnie ją wygładza. Widocznie poprawia stan łuszczącej się skóry, zmniejsza jej szorstkość.

Zdecyduj się na rokitnik, jeśli Twoja skóra jest dojrzała i/lub ma tendencje do przebarwień. Również wtedy, gdy potrzebuje zastrzyku odżywczych substancji i sporej dawki witaminy C. Gdy zauważysz, że stała się poszarzała i straciła blask. Jeśli zmagasz się z trądzikiem różowatym.

Kostka z rokitnikiem może okazać się zarówno towarzyszką codziennych kąpieli, jak i gościem, który będzie ratunkiem dla skóry w wymagających pomocy sytuacjach. To bardzo indywidualna sprawa. Każdy sposób jest właściwy, jeśli służy Twojemu dobremu samopoczuciu.

Pssssst! Dawniej rokitnik był nazywany “ananasem północy” lub “ananasem carów” ze względu na wyczuwalny posmak tego owocu.