Przejdź do treści

Malinowe LOVE

W sezonie zawsze zapełniam swoją zamrażarkę malinami. W zimowe dni robię z nich rozgrzewającą herbatę z imbirem i miodem. Maliny często też lądują na jakimś cieście lub w galaretce, jako pyszny deser dla dzieci. Najczęściej jednak maliny lądują w blenderze. Dziś na śniadanie zrobiłam tak pyszny koktajl, że zdecydowałam się z Wami nim od razu podzielić. Rozmroziłam maliny, namoczyłam jagody goji, dodałam banana, świeżo tłoczony sok z jabłek, sok z pomarańczy i dosłodziłam miodem. Dawka witamin na śniadanie idealna. A do tego modne a przede wszystkim zdrowe SUPER FOOD pod postacią goji. Jagody goji są jednym z SUPER FOOD. Jagody goji są bogatym źródłem aminokwasów, witamin i minerałów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Poprzez zawarte w nich antyoksydanty oraz polisacharydy uznawane są za najzdrowsze z owoców. Warto używać ich w kuchni dodając do potraw również dla dzieci.

 

Składniki:

– pół szklanki jagód goji AURA HERBALS

-pół szklanki malin

– łyżeczka miodu

– 1 nieduży banan

– szklanka świeżo tłoczonego soku jabłkowego

– sok wyciśnięty z dwóch z pomarańczy

Sposób przygotowania:

1. Namocz jagody goji.

2. Mrożone maliny rozmroź, bądź użyj mrożonych jeśli chcesz, aby koktajl był zimny.

3. Banana umyj w zimnej wodzie.  Uwaga! Nigdy banana nie myj w ciepłej/gorącej wodzie, gdyż substancje chemiczne, którymi banan jest spryskiwany – a jest ich sporo- wnikają przez skórę do miąższu i tym samym trujemy się nimi.

4. Odcedź jagody goji i maliny.

5. Wszystkie składniki wrzuć do blendera i zmiksuj. Jeżeli konsystencja jest zbyt wodnista dodaj więcej banana, jeżeli koktajl jest zbyt gęsty dodaj soku/wody.